EGIPT - Dahab: Wyjazdy do Dahab Hotel Dahab Nurkowanie Kite-Windsurf Wycieczki Klimat Referencje
 Oferta:
  Wyjazdy
Destynacje:
  Egipt Dahab
  Egipt Safari
  Kuba
  Malediwy
  Raja Ampat
  Sudan
 Info:
  O nas
  Dokumenty
  Dla agencji
  KontaktyDahab

DahabPołudniowe wybrzeże Synaju a zwłaszcza egzotyczne miasteczko Dahab jest ostatnio coraz częściej odwiedzane przez turystów z całego świata. Dahab, w języku arabskim oznacza złoto. Jako miejsce turystyczne został odkryty na szczęście przez zwykłych podróżników, hippies i backpackerów, toteż zaczął się rozwijać pod ich zapotrzebowania i ma zupełnie inny charakter niż olbrzymie bezosobowe ośrodki turystyczne jak np. Sharm el Sheikh czy Hurgda.
Dahab, pierwotnie beduińska wioska, zachował nadal swój egzotyczny charakter: piaszczyste wybrzeże zatoki, obrzeżone powyginanymi palmami, na tle żółto-czerwonych gór. Pomiędzy palmami przykucnęły niskie białe budynki hotelików, barwne sklepiki czy restauracje. Na plaży rozpościerają się arabskie restauracje w "leżącym stylu", wyścielone dywanami i poduszkami. Tu można spędzić wolny czas relaksując się cały dzień lub po całodziennym nurkowaniu odpoczywać wygodnie w gronie przyjaciół przy kieliszku i fajce wodnej. Typowy arabski charakter miasteczka dopełniają beduini oraz ich wielbłądy i kozy.
Wybrzeże Zatoki Akabskiej oferuje świetne warunki do nurkowania i właśnie w okolicach Dahabu znajdują się takie znane miejsca nurkowe jak Blue Hole, Canyon czy Islands. Stąd rownież wyruszają nurkowe wyprawy na wielbłądach na trudno dostępne i niezniszczone miejsca nurkowe jak Ras Abu Gallum czy Gabr el Bint. Dahab jest wyśmienitym miejscem do nurkowania technicznego.

A co oprócz nurkowania?

DahabNaturalnie, że oprócz nurkowania czy leniuchowania na plaży, można tu znaleźć i wiele innych atrakcji. Są tu świetne warunki do windsurfingu, istnieje możliwość jeżdżenia na nartach wodnych lub wędkarstwa.
Niezapomniane przeżycia dają nam konne przejażdżki po wybrzeżu lub wyprawy z beduinami na wielbłądach do malowniczych wadi pomiędzy pustynnymi górami. Niedaleko Dahabu znajduje się biblijna Mojżeszowa góra (Mt. Sinai, 2 285 m n.p.m.) z historycznym klasztorem św. Katarzyny u podnóży.
W pobliskiej Nuweibie można sobie popływać w morzu z oswojonym przez beduinów delfinem (przed dwoma laty delfin zniknął) lub parę kilometrów dalej zwiedzić wysepkę z krzyżackim zamkiem. A niektórym wystarczy poprostu wchłaniać piękno i egzotykę dzikiego Synaju.

Dahab

Dahab jest położony na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Synajskiego 85 km od lotniska w Sharm el Sheikh, 180 km od lotniska w Tabie, 150 km przejścia granicznego do Eilatu a 600 km od Kairu (7 godzin samochodem osobowym, lub ) godzin liniowym autobusem). W  turystycznej dzielnicy Dahabu, zwanej Masbet, jest wszędzie blizko, w zasięgu do 500 metrów od hoteli znajdziecie pocztę, kantory, mnóstwo sklepików z pamiątkami, odzieżą i spożywcze, restauracje różnych stylów i jakości, biura podróży, internetcafé, międzynarodowe telefony, poprostku wszystko co dzisiejszy turysta potrzebuje. A naturalnie i kilkanaście baz nurkowych. W nowym centrum Dahab-City, zwanym Medina czyli miasto, oddalonym około 3 km znajdują się urzędy, bank i poczta.

Dahab
BP PLANET SAFARI Cieszyn, Tel: +48 608 431 420, biuro@planetsafari.pl